+medisa.pl - Encyklopedia Zdrowia | Forum | Nowotwory | Choroby | Fizjoterapia | Anatomia
medisa.pl » Prądy diadynamiczne » Zabiegi z użyciem prądów diadynamicznych

Zabiegi z użyciem prądów diadynamicznych

Metodyka wykonywania zabiegów z użyciem prądów diadynamicznych jest uzależniona od rodzaju i umiejscowienia schorzenia. Diadynamik powinien być wykonywany z dużą dokładnością, przez doświadczonego fizjoterapeutę. Przed przystąpieniem do zabiegu, należy pod płaskie elektrody podłożyć grube zwilżone woda podkłady (zazwyczaj jest to gaza). Wielkość i rodzaj elektrod należy dobrać, w zależności od okolicy ciała, na której ma być wykonywany zabieg. Ważne jest umiejscowienie elektrod, elektrodę z biegunem ujemnym umieszcza się w miejscu bolesnym, natomiast elektrodę z biegunem dodatnim obwodowo w stosunku do poprzedniej.

Stosowane natężenie prądu nie może wywoływać odczucia bólu. Natężenie prądu stałego jak i diadynamiczego, zwiększa się powoli i płynnie, aż do momentu wyraźnego odczuwania go przez chorego. Zabieg trwa maksymalnie do 15 minut, pełna seria zabiegów w zależności od schorzenia nie powinna przekraczać 10 zabiegów wykonywanych codziennie, niekiedy co drugi dzień. W przypadku braku zadowalającej poprawy, po 6-8 dniowej przerwie można powtórzyć serię zabiegów. Pełny cykl leczenia ogranicza się zwykle do 2-3 serii zabiegów.

Dzięki leczniczemu zastosowaniu diadynamiku, można uzyskać korzystne wyniki w leczeniu wielu schorzeń min.: zespoły bólowe w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów kręgosłupa, nerwobóle, zespoły naczyniowe takie jak choroba Raynauda, migrena i samorodna sinica kończyn, zapalenia okołostawowe, stany po urazach stawów oraz ścięgien, porażenie obwodowe nerwu twarzowego, półpasiec, odmroziny, zaniki mięśni z nieczynności.

Przeciwwskazania do stosowania prądów diadynamicznych są takie same jak do stosowania prądu elektrycznego w ogóle. Nie wolno ich stosować na okolicę serca oraz u osób z wszczepionym rozrusznikiem serca.

Czy mozna korzystac z zabiegow z uzyciem pradow diadynamicznych majac tetniaka aorty wstepujacej/ ~Szamalek
Dziendobry, bardzo prosze o jak najszybsza wiodomosc na tamat leczenia paradentozy pradami diadynamicznymi.
Czy to moze pomoc przy zaawansowanej paradentozie?
czy moze spowolnic postepowanie choroby?
czy powinnam poddac sie zabiegowi i jaka ilosc zabiegow powinnam zrobic?
z gory dziekuje za odpowiedz. Danuta ~Gjerdan
Czy można zastosować prądy diadynamiczne na kolana,gdy ma się endoprotezę biodra.Z poważaniem alos2011@wp.pl ~Andrzej Gil
Spis pojęć | Kontakt
© +medisa.pl - Internetowa Encyklopedia Zdrowia
Medycyna + Choroby + Zdrowie