Przełom nadciśnieniowy
Przyczyną przełomu nadciśnieniowego jest skok ciśnienia wymagający natychmiastowego obniżenia ciśnienia. Zwykle występuje z użyciem preparatów podawanych dożylnie.
Czynnikiem ryzyka jest nadciśnienie tętnicze. Również jedną z częstych przyczyn przełomu jest zaprzestanie przyjmowania leków przez chorego.
Objawy przełomu nadciśnieniowego
Objawy przełomu nadciśnieniowego to przede wszystkim ból głowy, senność, trudności w nawiązaniu kontaktu, drgawki, zaburzenia widzenia oraz śpiączka.
Do możliwych
powikłań przełomu nadciśnieniowego zaliczamy: wylew krwi do mózgu, nagłe zatrzymanie krążenia oraz tętniaka aorty.
Monika K
miałam przełom nadciśnieniowy 300/180 przytym ucisk w klatce piersiowej do tego drętwienie rak i nug jak to mi mineło po około2 godinach nastąpiły wymioty i paraliż całego ciała ktury trwał około 2 godzin nie wyjaśnili mi dlacego byłten paraliż tylko mi powiedziano że może mi sie to powtarzać ostatnio żyje w wielkim stresie mam silne zawroty po tym paralizy mam komplikacje z koncentracja prosze o wyjaśnienie mi tego i jak z tym zyc dalej ~ELżBIETA CHEłM
Tak wysokie ciśnienie uszkadza naczynia krwionośne, najwrażliwsze są naczynia mózgu. Pod wpływem wysokiego ciśnienia tętniczego mogło dojść do niewielkiego udaru krwotocznego w mózgu. W rezultacie objawami mogą być zgłaszane dolegliwości. Warto w tej sprawie skonsultować się z lekarzem prowadzącym, ewentualnie neurologiem. Najważniejsze jest leczenie nadciśnienia tętniczego. ~medisa.pl