
Dzien dobry.Chcialabym zapytac jaki zwiazek ma przebycie toksoplazmozy z powiekszonymi wezlami,5 lat temu przeszlam toksoplazmozy i lekarz powiedzial mi ze juz nie moge wiecj zachorowac bo moj organizm wytwozyl przeciwciala ale od tamnej pory nie czuje sie dobrze ,mam guzik pod pacha ktory byl badany i stwierze jest to zapalenie mieszka wlosowego podczas depilacji dostala sie bakteria i zaatakowalo to tez skore wiec wystapil guz ,oprocz tego mam po lewej stronie szyji i w i w prawej pachwinie powiekszone wezly ,wyniki krwi sa w normie.Wyczytala tez gdzies na forum ze po przebytej toksoplazmozie wezly chlonne zostaja na zawsze powiekszone czy to prawda dora ~Dora
Wêz³y ch³onne mog± byæ powiêkszone po takich infekcjach jak toksoplazmoza i mog± mieæ wymiary 1-1,5cm. Skoro jest Pani pod opiek± lekarza to nie nale¿y siê niepokoiæ tymi zmianami. Je¶li ma Pani jakie¶ w±tpliwo¶ci co do tych wêz³ów to mo¿na je pobraæ i zbadaæ pod mikroskopem. ~medisa_pl


