Diagnostyka i leczenie naderwania mięśnia
Zdjęcie RTG pozwala wykluczyć uszkodzenie kości, gdy ból jest bardzo silny. Naderwanie mięśnia diagnozuje się podczas badania manualnego, na podstawie objawów.
Leczenie naderwania mięśnia
Zimne okłady i unieruchomienie są zalecane przez pierwsze 48 godzin. Należy również odciążyć uszkodzony mięsień poprzez niewykonywanie ćwiczeń siłowych i rozciągających. Gdy naderwanie jest nieznaczne, zaleca się delikatne napinanie mięśnia kilka razy dziennie, ale dopiero po kilku dniach od zdarzenia. Brak obciążenia podczas tego „ćwiczenia” sprawia, że mięsień nie przyzwyczaja się do bezruchu. Najlepszą formą rehabilitacji, która pomaga dojść do zdrowia pacjentowi jest pływanie.
Monika K
a wiec tak 6mieśięcy temu miałem kontuzje dwugłowego bicepsu z usg i tu czytam :w badaniu widoczne uszkodzenoe włukienkowe na obszarze 13x6mmz obecnościa drobnej przestrzeni płynowej: po 2 rechabilitacjach i cwiczeniach rechabilitantka powiedziała mi ze juz do konca zycia przy wiekszych cięzarach ta reka bedzie mnie bolec!!! czy nieda sie zeczewiscie tego doleczyc???
dodam ze bezposrednio po urazie nie miałem ani krwiaka ani zasiniena ani opuchlizny.prosze o treściwa odpowiec ~mrowa.22
Opis wskazuje na naderwanie mięśnia. Może występować niewielkie ograniczenie sprawności, ale mięsień powinien się zregenerować. ~medisa.pl